• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 042A8449-LowRes.jpg
  • inclusive-climbing.jpg
  • JULY-24-071.jpg
  • JULY-24-079.jpg
  • RVR_zipline-06.jpg
Maximize your investment by selecting the right adventure park business models for your available land and target audience.
◆ Parkmodellen · Bedrijfsstrategie

Drie verdienmodellen voor je avonturenpark

Het juiste parkmodel kiezen is de belangrijkste stap naar rendement op lange termijn en een duurzame exploitatie. Wie de verschillen tussen categorie A, B en C kent, stemt de attracties af op de beschikbare ruimte en de lokale vraag. Een goede ruimtelijke planning helpt dure infrastructuurvalkuilen te vermijden en de dagelijkse doorstroming te maximaliseren.

Samenvatting

Belangrijkste punten

✓
Investeerders kiezen een indeling die past bij de beschikbare ruimte en de verwachte jaarlijkse bezoekersaantallen.
✓
Categorie A (1.320–2.190 m²) is een toegankelijke instap voor lokale gemeenschappen, met zo'n 60 bezoekers per dag.
✓
Categorie B (3.445–6.120 m²) vraagt om horeca om extra bestedingen uit regionaal toerisme te halen.
✓
Categorie C (7.700–12.360 m²) vormt een ecosysteem van attracties met uitgebreide infrastructuur dat overnachtingen trekt.
Categorie A

De lokale trekpleister

Dit compacte model is ontworpen voor scholen en inwoners op een beperkte oppervlakte. Het is een toegankelijke instap voor gemeenten die een belangrijk recreatieaanbod willen zonder veel grond aan te kopen.

Een locatie in categorie A vraagt in totaal zo'n 1.320 tot 2.190 vierkante meter. De kernattracties zijn meestal een laag touwparcours met ongeveer 15 elementen, een speeltuin op de grond en een korte lineaire zipline tot 100 meter.

1,320m²
Minimale oppervlakte
60
Bezoekers per dag
15
Elementen laag parcours
100m
Max. lengte zipline
Categorie B

De regionale publiekstrekker

Extra bestedingen inplannen

Het model in categorie B richt zich op weekendtoerisme uit de regio en combineert een sterke uitstraling met beheersbare infrastructuur. Het beslaat zo'n 3.445 tot 6.120 vierkante meter en draait om Octagon- of Grid-paalconstructies met een dubbele zipline.

Verdienmodellen voor avonturenparken: ruimte, bezoekers en productmix

De beoogde doorstroming van 175 bezoekers per dag hangt sterk af van horecakiosken die extra bestedingen opleveren en de verblijfsduur verlengen. Voor dit volume zijn doorgaans 30 tot 50 parkeerplaatsen nodig.

Bekijk onze consultancy →
Categorie C

De internationale bestemming

Ecosystemen van attracties

Dit topmodel gebruikt hoogwaardige signature-technologie en maakt van een locatie een bestemming die toeristen niet willen missen. Met premium belevingen vol adrenaline wint het een groot marktaandeel en stimuleert het overnachtingen in de regio.

Een bestemming in categorie C vraagt 7.700 tot 12.360 vierkante meter voor dubbele Hexagon-klimparken met hoge capaciteit en dynamische hangbanen. Exploitanten plannen grote indoor cafés en terrassen voor toeschouwers in voor groepen en touringcars.

Deze premium ecosystemen zijn ontworpen voor meer dan 300 bezoekers per dag, bij 20 openingsdagen zo'n 6.000 gasten per maand.
Bekijk onze turnkey oplossingen →
Bedrijfsstrategie

Strategisch groeien

Een succesvolle recreatielocatie begint met het kiezen van het juiste parkmodel. Wie de kernattracties afstemt op ruimte en bezoekersprognoses, bouwt een rendabele exploitatie op. De indicatieve investeringen (exclusief horeca) bedragen € 190.000–320.000 voor categorie A, € 450.000–800.000 voor categorie B en € 1,9 miljoen of meer voor categorie C, met een operationele terugverdientijd van ongeveer 26, 16 en 30 maanden.

Antwoorden van experts

Veelgestelde vragen

Welke verdienmodellen zijn er voor avonturenparken?

Skywalker werkt met drie gekalibreerde parkmodellen die de schaal van je exploitatie bepalen: een lokale trekpleister (categorie A), een regionale publiekstrekker (categorie B) en een internationale bestemming (categorie C). De indicatieve investeringen (exclusief horeca) bedragen € 190.000–320.000 voor categorie A, € 450.000–800.000 voor categorie B en € 1,9 miljoen of meer voor categorie C, met een operationele terugverdientijd van ongeveer 26, 16 en 30 maanden. Elke categorie vraagt om passende infrastructuur en parkeerruimte om rendabel te draaien.

Hoeveel ruimte heeft een klein avonturenpark nodig?

Een locatie in categorie A vraagt een compacte oppervlakte van 1.320 tot 2.190 vierkante meter. Daarop passen een laag touwparcours, een speeltuin op de grond en een korte lineaire zipline. Bestaande gemeentelijke parkeerplaatsen delen beperkt de benodigde grond.

Hoeveel bezoekers trekt een regionaal avonturenpark?

Een park in categorie B is ontworpen voor 175 bezoekers per dag. Bij 20 openingsdagen per maand zijn dat zo'n 3.500 bezoekers per maand. Horeca is essentieel om de volledige omzet uit dit volume te halen.

Hoe laat je een avonturenpark groeien?

Groeien betekent je infrastructuur afstemmen op het volgende parkmodel om meer bezoekers te ontvangen. Breid parkeerplaatsen, logistieke ruimte en sanitair uit voordat je grote nieuwe attracties toevoegt. Overstappen van bomen naar vrijstaande palen helpt ook om je onderhoudsbudget voorspelbaar te houden.

Welke attracties horen bij een park in categorie C?

Een bestemming in categorie C heeft infrastructuur met hoge capaciteit, zoals dubbele Hexagon-klimparken en dynamische hangbanen. Daarnaast grote net-avonturen en ruime speeltuinen. Terrassen voor toeschouwers en indoor cafés zijn onmisbaar voor de lange verblijfsduur.

✓ Haalbaarheidsonderzoek voor een vaste prijs ✓ Ontworpen volgens EN 15567 ✓ Turnkey realisatie

Klaar om je businesscase te modelleren?

Ons consultancyteam beoordeelt je ruimte, werkt een schaalbaar concept uit en maakt een voorstel voor een vaste prijs voor je park.